Nasze realizacje

Bogucki Folie Sp. z o.o. Sp. k.

Inwestor: Bogucki Folie Sp. z o.o. Sp. k.

Rodzaj budynku: Rozbudowa Zakładu Produkcyjnego

Lokalizacja: Jatne 35, powiat otwocki

Powierzchnia całkowita: 7806 m2

Zakres robót: Zaprojektuj i Zbuduj

Rok budowy: 2016/2017


Inwestycja polegająca na rozbudowie istniejącego zakładu produkcyjnego została wykonana przez Probis w pełnym cyklu: od doradztwa na etapie koncepcyjnym, poprzez wykonanie projektu i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę, kompleksową realizację do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Wybór tej drogi realizacji inwestycji pozwolił na zoptymalizowanie rozwiązań projektowych dopasowanych do potrzeb Inwestora oraz na wykonanie obiektu w optymalnym terminie.

Budynek ze względu na wymagania związane z ochroną przeciwpożarową i zagrożenie wybuchem związane z produkcją i magazynowaniem folii z tworzyw sztucznych podzielono na 8 stref pożarowych, gdzie ściany musiały uzyskać 4 godzinną odporność ogniową. Obiekt wyposażono w system sygnalizacji pożarowej powiązanej z systemem detekcji oparów, systemem wentylacji awaryjnej, instalacji energetycznych, bram i drzwi przeciwpożarowych. W obiekcie wykonano instalację tryskaczową zasilaną ze zbiornika wody przeciwpożarowej.
 
Konstrukcja obiektu została zaprojektowana i wykonana jako w całości prefabrykowana stalowo-żelbetowa, co umożliwiło szybką realizację i wysoką jakość. Dach pokryto membraną PCV , ściany wykonano z płyt warstwowych z pianką poliuretanową, płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej oraz w postaci murów, zoptymalizowano rozwiązania instalacji sanitarnych i elektroenergetycznych, zastosowano oświetlenie ledowe, wykonano stację średniego napięcia, wykonano system wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła, system klimatyzacji oraz rozbudowany system wentylacji awaryjnej zapewniający wydajność 20 wymian na godzinę, wykonano instalację do awaryjnego gromadzenia rozpuszczalników, użyto wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Posadzki wykonano jako antyelektrostatyczne, żelbetowe , utwardzane posypką metaliczną, posadzka w częściach magazynowych przystosowana do wózków indukcyjnych pracujących w wąskich korytarzach, w pomieszczeniu drukarni posadzki zostały wzmocnione fundamentami pod maszyny drukarskie. Obiekt wyposażono w kotłownię z 3 kotłami kondensacyjnymi o łączne mocy 1500kW

podejmij współpracę

Wyślij zapytanie ofertowe już teraz!